Bostancı Honda

Birinci elden…

Jazz

Posted by admin

GÖZ ALICI TASARIM VE KULLANIŞLI İÇ HACİM

Daha fazla ışık, daha fazla doğa ve daha fazla enerji ile bütünleşen dinamik bir şehir hayatı… Bu güne kadar ki “en fazla” Jazz’la tanışmaya hazırlanın. Tüm özellikleriyle baştan sona yenilenen Yeni Jazz’la ister deniz manzaralı dağ yollarında yolculuk edin, ister uzun otoyollarda yada hayat dolu şehrin hareketli sokaklarında… Hadi dışarı çıkın, Yeni Jazz’ın koltuğuna oturun ve gerisini ona bırakın.

İÇ TASARIM

Hayallerinizi Genişletin
Arkadaşlarınız, aileniz, eşyalarınız, hatta evcil hayvanlarınız… Yeni Jazz’da herkes için fazla fazla yer var. Sınıfında lider iç mekan genişliğine sahip Yeni Jazz, tek dokunuşla yatırılabilen ve 60/40 oranında yukarı-aşağı katlanabilen arka koltuk düzeniyle, eşyalarınız için benzersiz bir alan sağlıyor. 399 litrelik bagaj hacmi, yüksekliği ayarlanabilir koltuklar, zekice tasarlanmış koltuk ve kapı cepleri sizin rahatınız için Yeni Jazz’da.

Yeni Jazz’ın yüksek kaliteli, keyif veren dokunma hisli materyalleri, stilize dizaynı ve zevkli renk seçimleriyle, kabini kullanıcısında sınıfının üzerinde bir araç hissi uyandırıyor.

Daha iyi destekli, daha konforlu ön koltuklar, sürücü ayaklığı, yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu, derinliği ve yüksekliği ayarlanabilir direksiyon, ve daha geniş arka koltuklar, daha keyifli ve ferah bir kabin ortamını sağlayan özelliklerden yalnızca birkaçı.

Ekstra ses yalıtımı ve daha esnemez gövdesi, yeni Jazz’ın içinde olmaktan keyif duyulan diğer özellikler arasında. Gerçek bir genişlik hissi yaratmak için, arka koltuklara dek uzanan panaromik tavan geniş bir gökyüzü görüşü sağlıyor. Isıyı emen camlar ve güçlü güneş gölgeliği, kabin konforunu bütün bir yıla yayıyor.

Sihirli Koltuklar
Sihirli Koltuklar artık tek bir dokunuşla yatırılabiliyor.
Bir önceki Jazz modelinin yenilikçi ‘sinema’ stili arka koltuklarının popülerliği ortadayken, Honda’nın yeni modelinde de benzer bir düzenlemeye gitmiş olmasına şaşmamalı; ama aynı işleyiş prensibinin yanı sıra, tek hareketle yatırılabilme özelliğiyle en yeni Sihirli Koltuklar artık daha da kullanışlı. Bundan böyle, arka koltukları yatırmak için ön koltukları öne çekme derdi yok. Aksine, koltuk arkasına neredeyse sıfır olan koltuk başlıkları sayesinde, 2:1 bölünmüş arka koltuklar, en geriye yatık hallerinde bile, ön koltuklara değmiyor.

DIŞ TASARIM

Bir Tasarım Harikası

Göz alıcı ve etkileyici Yeni Jazz’a bir daha bakın. Modernleştirilen dış çizgileri ve geniş ‘cab forward’ stili gövdesi, Yeni Jazz’ın etkileyici yüzünü ön plana çıkarıyor. Yeni Jazz geliştirilmiş aerodinamik tasarımı, etkileyici ön ızgarası ve orijinal LED arka ışıklarıyla, hatchback stilini kompakt MPV’lerin kullanışlılığıyla birleştiriyor ve kendine özgü yepyeni bir sınıf yaratıyor.

Dış dizayn ilk bakışta bir devrimden çok, evrimin izlerini taşısa da, bu incelikli görünüş değişikliği, yepyeni Jazz’ı atağa kaldıran binlerce değişikliğin yalnızca küçük bir parçasını oluşturuyor.

Yeni cab forward tasarımı ve arttırılmış boyutlar 3900 mm uzunluğu, 1695 mm genişliği ve 1525 mm yüksekliğiyle, yeni Jazz, süperminilerin stilini, kompakt MPV’lerin de kullanışlılığını kendinde toplayarak, bu iki araç sınıfı arasında kendine özel bir mevki ediniyor. Tam yükseklik aynı kalırken, yeni Jazz’ın uzunluğu 55 mm, genişliği – az da olsa – 20 mm arttırılmış. Dingil aralığındaki – 50 mm – ile ön – 35 mm – ve arka – 30 mm – tekerlek aralıklarındaki artışlar, sürüş sabitliğine katkı sağlıyor. Bu boyut artışlarına rağmen, 9.8 m’lik dönüş çapı eski Jazz’dan daha geniş olmayıp, görüş mesafesindeki iyileştirmelerle birlikte, yeni Jazz eskisine nazaran daha gelişmiş şehir içi kullanım becerilerine sahip.

EKONOMİ VE PERFORMANS

Hem ekonomik hem ekolojik!
Çevreye saygı ve ekonomi modern hayatın olmazsa olmazları…

Bugüne kadarki en ekonomik ve en çevreci Jazz karşınızda! Yeni Jazz’ın 100 km’de ortalama 5,3 lt* yakıt tüketen 100 PS 1.4-litre i-VTEC motoru, performans karakteristiklerini yukarılara taşırken, 125gr/km’lik emisyon değeriyle karbondioksit emisyonlarında da ciddi oranda düşüş sağlıyor. Yeni Jazz’ın sürücüyü vites değişimi için en uygun zaman konusunda yönlendirerek yakıt tasarrufu sağlayan Vites Geçiş Uyarı Lambası (SIL), yokuşta otomobilinizin geri kaymasını önleyen Yokuşta Kalkış Desteği (HSA), 5 ileri düz vites ve 6 ileri otomatikleştirilmiş düz vites i-Shift seçenekleriyle, her yolculuk bir maceraya dönüşüyor.
* (Jazz Joy+, i-Shift)

Daha güçlü yeni motorlar, sıradışı bir ekonomiye sahipken, yakıt tüketimini azaltmak istiyen hatta dizel modellerin tüketimini yakalamak isteyen müşterilerin beklentilerini karşılamak üzere dizayn edildi. Tasarruf ve sürüş keyfi arasındaki denge sınıfında eşşiz. Honda’nın VTEC değişken valf zamanlaması teknolojisine sahip olan 4 silindirli 1.4 litre motor 5 ileri manuel şanzımanla ve direksiyondaki pedallardan değiştirilebilen i-SHIFT 6 ileri otomatikleştirilmiş manuel şanzımanı da eşlik etmekte.

Yakıt ekonomisini maksimize etmek için gösterge panosunun solunda yer alan Vites Değiştirme Göstergesi en iyi vites geçiş zamanını önermek için manuel şanzımanlı modellerde mevcuttur.

YAKIT TÜKETİMİ

Joy+ Düz
şehir içi 6.5 (lt)
şehir dışı 4.7 (lt)
Birleşik 5.4 (lt)
CO2 emisyon (g/km) 128

Joy+ i-Shift
şehir içi 6.5 (lt)
şehir dışı 4.6 (lt)
Birleşik 5.3 (lt)
CO2 emisyon (g/km) 125

Fun+ Düz
şehir içi 6.6 (lt)
şehir dışı 4.8 (lt)
Birleşik 5.5 (lt)
CO2 emisyon (g/km) 130

Fun+ i-Shift

şehir içi 6.6 (lt)
şehir dışı 4.7 (lt)
Birleşik 5.4 (lt)
CO2 emisyon (g/km) 128

KONFOR

Bırak Güneş İçeri Girsin…
Bizce bir otomobildeki gerçek lüks daha geniş kullanım alanı ve daha fazla ışıktır. Çünkü bu size hem daha çok özgürlük hem de pozitif enerji verir. Yeni Jazz işte bu yüzden hem daha lüks hem de yaratıcı iç mekan düzenlemesiyle daha aydınlık ve geniş. Jazz’ın panaromik tavanıyla, ister gökyüzü ve yıldızları izlemenin keyfini çıkarın, ister MP3 çalar bağlantılı, hıza duyarlı müzik sistemiyle neşelenin. Polen filtreli otomatik kliması, hız sabitleyicisi, dijital bilgi ekranı, otomatik olarak çalışan far ve silecekleri, etkileyici ön konsol tasarımı, deri direksiyon, soğutmalı üst torpido gözü ve konforunuz için düşünülmüş saklama gözleriyle Yeni Jazz’ın içinde olmak gerçekten ayrı bir keyif

GÜVENLİK

İçiniz Rahat Olsun…
Hayatın her anında kendini güvende hissetmek isteyenler… Yeni Jazz kesinlikle sizin için yaratılmış! Jazz’ın Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi (ACE) ürünü gövde yapısı, manevralarda üstün kontrol sağlayan Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA), Elektronik Fren Gücü Dağılımı Sistemi (EBD), ABS ve sürüşü kolaylaştıran Elektrik Kontrollü Direksiyon Sistemi (EPS), yolculuğunuza benzersiz bir güvenlik katıyor.

Yeni Jazz’da ön ve arkadaki yolcuların güvenliğini sağlayan 8 hava yastığı, aktif ön koltuk kafalıkları ve çift kademe ön-gergili ön koltuk emniyet kemerleri standart olarak sunulurken, daha geniş lastikler, revize edilmiş süspansiyon ve daha uzun aks aralığı bir yandan aracın çevikliğini, diğer yandan da sürüş konforunu arttırıyor. Yeni Jazz güvenlikte standartları sınıfının ötesine taşıyor.

Tüm modellerde ön, arka, yan ve tam boy perde hava yastıkları ile çift kademe ön-gergili ön koltuk emniyet kemerleri standart olarak sunuluyor. Ön yolcu hava yastığı ise çocuk koltuğu kullanılması durumunda iptal edilebiliyor. Emniyet kemeri uyarıcıları ise ilk defa Jazz’da hem ön hem de arka koltuklar için bulunuyor. Ayrıca ön koltuklarda çarpışmalardan doğacak boyun hasarlarını minimuma indiren aktif kafalıklar bulunmakta.

Sol ve sağ arka koltuklardaki iki ISOFIX bağlantıları, tavandaki bağlama kancaları da, çocuk koltuğu kurulumuna olanak sağlıyor.

Yeni ACE gövde yapısı
Giderek bütün Honda ürünlerine yayılmakta olan bir konsept olarak, ACE (Gelişmiş Uyumluluk Teknolojisi) gövde yapısı daha da etkin güvenlik performansı sağlıyor. Gövde yapısı, özellikle de poligonal ana şasi, farklı boyutlarda ve konstrüksiyonlardaki araçlar arasındaki yanlış hizalamanın olumsuz etkisini azaltmaya yardım ederken, çoklu enerji absorpsiyonu yolları darbe enerjisini yayarak, kabin deformasyonunu engelliyor.

!

Sponsors

  • Bostancı Honda Çıkma Parça